Funda İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Funda İsmi Kuran’da Var Mı?

Funda ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Funda isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Funda ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Funda İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Funda isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Funda isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Funda ismi Arapça kökenli değil, Rumca kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Funda İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Funda isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Funda isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Kurak yerlerde yetişen çalı türünden bir ağaççık.
  2. Fundagiller familyasından Erica cinsinden 700’den fazla türü barındıran çiçekli bitkilerin ortak adı.

Funda isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Funda isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Funda isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Funda isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here