İrfan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

İrfan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. İrfan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

İrfan İsmi Kuran’da Geçer Mi?

İrfan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. İrfan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce İrfan isminin anlamını, analizini ve İrfan ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: İrfan İsminin Anlamı ve Analizi

Peki İrfan ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından İrfan isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. İrfan ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar
kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

İrfan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

İrfan isminin dini anlamı şöyledir;

Sponsorlu Bağlantılar
  1. Tasavvufta evrenin sırlarını bilme gücü.

İrfan isminin genel olarak ne anlamları olduğunu da açıklayalım.

  1. Bilme, anlama.
  2. Kültür, ekin.

İrfan isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden İrfan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here