Kategoriler
Blog Kuran'da Geçen İsimler

Jade İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Jade ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Jade isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Jade isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Jade İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler

Jade ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Jade isminin anlamını öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Jade İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Jade isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Jade isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Jade ismi, Fas kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Jade İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Jade ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Jade isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Yeşim taşı.
  2. Yarı değerli yeşil renkli bir taş.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Jade isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Jade isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog