Mert İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Mert İsmi Kuran’da Var Mı?

Mert ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Mert isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Mert ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Mert İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Mert isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Mert isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Mert ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Mert İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Mert isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Mert isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Erkek.
  2. Özü sözü doğru olan.

Mert isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Mert isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Mert isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Mert isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here