Minel İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Minel ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Minel isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Minel isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Minel İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Minel ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Minel isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Minel İsminin Anlamı ve Analizi

Minel isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Minel isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar

Minel İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Minel ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Minel isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Arapça’da “min-el” şeklinde ek olarak kullanılır. Minel kelimesi anlamsızdır ve “-den, -tan” ekleri şeklinde kullanılır.Kuran’da da ek olarak geçmektedir.(Örn: minellah yani Allah’tan).

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Minel isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Minel isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here