Minel İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

2

Minel İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Minel ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Minel isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Minel İsminin Anlamı ve Analizi

Minel isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Minel isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Minel İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Minel ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Minel isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Arapça’da “min-el” şeklinde ek olarak kullanılır. Minel kelimesi anlamsızdır ve “-den, -tan” ekleri şeklinde kullanılır.Kuran’da da ek olarak geçmektedir.(Örn: minellah yani Allah’tan).

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Minel isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Minel isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

2 YORUMLAR

  1. Yani araştırmalarınızın yanlış olduğunu gayet görüyoruz, nas süresi başta olmak üzere daha birçok süre ve dualarda yer alıyor.. Düzeltme yapmanızı dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here