Müge İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Müge İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Müge ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Müge isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Müge ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Müge İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Müge isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Müge isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Müge ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir kız ismi olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Müge İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Müge isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Müge isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. İnci çiçeği.

Müge isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Müge isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Müge isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Müge isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here