Kategoriler
Blog

Necla İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Necla ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Necla ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Necla ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Necla İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Necla ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Necla isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Necla ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Necla İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Necla isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Necla isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Necla ismi Arapça kökenli bir kız adı olduğu halde Kuran’da geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Necla İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Necla isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Necla isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Çocuk, evlat.
  2. Kuşak, soy, nesil.
  3. Güzel gözlü kadın.

Necla isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Necla isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Necla isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Necla isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog