Kategoriler
Blog

Nisan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Nisan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Nisan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Nisan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Nisan İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Nisan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Nisan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Nisan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Nisan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Nisan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Nisan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Nisan ismi Arapça , Farsça ve Süryanice kökenli bir isimdir ve Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Nisan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nisan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Nisan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yılın dördüncü ayı.
  2. Bolluk, bereket, cömertlik.

Nisan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Nisan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Nisan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Nisan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog