Özer İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

0

Özer İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Özer ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Özer ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Özer isminin anlamını, analizini ve Özer ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Özer İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi Özer ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Özer isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Özer ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Özer İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Özer isminin dini anlamı var mı yok mu yada Kuran’da Özer ismi geçtiği ayetlerde hangi anlamlara geliyor göz atalım;

Özer isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Özer isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Yiğit, doğru kimse.

Özer İsmi Caiz Mi?

Özer ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Özer İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Özer isminin ebced değeri nedir?

  • Özer isminin ebced değeri: 214
  • Özer isminin Arapça yazılışı: اوزر
  • Özer isminin Esmâ’sı: el-Bâri

Özer isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Özer isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here