Kategoriler
Blog

Perihan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Perihan ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Perihan isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Perihan İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Perihan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Perihan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Perihan isminin anlamını, analizini ve Perihan ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Perihan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Perihan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Perihan isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Perihan ismi Farsça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Perihan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Perihan isminin dini anlamı var mı yok mu yada Kuran’da Perihan ismi geçtiği ayetlerde hangi anlamlara geliyor göz atalım;

Perihan isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Perihan isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Büyücü, perileri davet eden.
  2. Periler hükümdarı.

Perihan İsmi Caiz Mi?

Perihan ismi içerdiği anlamlar bakımında sakıncalı olabilir. İslam dini her zaman güzelden ve güzellikten yanadır. Dolayısı ile anlamı güzel olmayan, dini açıdan kötü anlamlar içeren isimler caiz olmayabilir. Büyü de dini açıdan büyük günahlardan biri olduğu için tavsiye edilmeyebilir.

Perihan İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Perihan isminin ebced değeri nedir?

  • Perihan isminin ebced değeri: 863
  • Perihan isminin Arapça yazılışı: پريخان
  • Perihan isminin Esmâ’sı: el-Muahhir

Perihan isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Perihan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog