Kategoriler
Blog

Ramiz İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Ramiz ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Ramiz isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Ramiz İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Ramiz ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Ramiz ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Ramiz isminin anlamını, analizini ve Ramiz ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Ramiz İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Ramiz ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Ramiz isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Ramiz ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Ramiz İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Ramiz isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Ramiz isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Akıllı, zeki.
  2. İşaretlerle, simgelerle gösteren.

Ramiz İsmi Caiz Mi?

Ramiz ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Ramiz İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Ramiz isminin ebced değeri nedir?

  • Ramiz isminin ebced değeri: 248
  • Ramiz isminin Arapça yazılışı: رامز
  • Ramiz isminin Esmâ’sı: en-Nûr

Ramiz isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Ramiz isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog