Kategoriler
Blog

Selcen İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Selcen ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Selcen ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Selcen ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Selcen İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Selcen ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Selcen isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Selcen ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Selcen İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Selcen isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Selcen isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Selcen ismi Arapça kökenli değil, Arapça ve Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Selcen İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Selcen isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Selcen isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Hareketli, coşkulu kimse.
  2. İyi huylu ve maharetli.

Selcen isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Selcen isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Selcen isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Selcen isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog