Kategoriler
Blog

Sertaç İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Sertaç ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Sertaç isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Sertaç İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Sertaç ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Sertaç ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Sertaç isminin anlamını, analizini ve Sertaç ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Sertaç İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Sertaç ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Sertaç isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Sertaç ismi Farsça ve Arapça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

erkek ismi, kız ismi, bebek resmi, kuranda geçiyor mu, kuranda geçen isimler

Sertaç İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sertaç isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Sertaç isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Baş tacı, çok sevilen, sayılan kimse.

Sertaç İsmi Caiz Mi?

Sertaç ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Sertaç İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Sertaç isminin ebced değeri nedir?

  • Sertaç isminin ebced değeri: 664
  • Sertaç isminin Arapça yazılışı: سرتاچ
  • Sertaç isminin Esmâ’sı: el-Mütekebbir

Sertaç isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Sertaç isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog