Kategoriler
Blog

Şeyda İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Şeyda ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Şeyda ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Şeyda ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Şeyda İsmi Kuran’da Var Mı?

Şeyda ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Şeyda isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Şeyda ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Şeyda İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Şeyda isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Şeyda isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Şeyda ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Şeyda İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Şeyda isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Şeyda isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Sevda nedeniyle aklını yitirmiş, çılgın.

Şeyda  isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Şeyda isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Şeyda  isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Şeyda isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog