Kategoriler
Blog

Sezer İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Sezer ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Sezer ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Sezer ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sezer İsmi Kuran’da Var Mı?

Sezer ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Sezer isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Sezer ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Sezer İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Sezer isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Sezer isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Sezer ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Sezer İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sezer isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Sezer isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Duygulu, hisli, anlayışlı.

Sezer isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Sezer isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Sezer isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Sezer isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog