Kategoriler
Blog

Şule İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Şule ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Şule ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Şule ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Şule İsmi Kuran’da Var Mı?

Şule ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Şule isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Şule ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Şule İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Şule isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Şule isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Şule ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Şule İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Şule isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Şule isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Alev, ateş alevi.

Şule isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Şule isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Şule isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Şule isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog