Kategoriler
Blog

Tuanna İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Tuanna ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Tuanna ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Tuanna ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Tuanna İsmi Kuran’da Var Mı?

Tuanna ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Tuanna isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Tuanna ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Tuanna İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Tuanna isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Tuanna isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Tuanna ismi Arapça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Tuanna İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Tuanna isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Tuanna isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Tuanna isminin anlamı internette “Cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlası” olarak veriliyor ancak bu bilgi kesinlikle yanlıştır. Tamamen uydurma bir anlamdır anlamdır ve böyle bir isim yoktur.

Tuanna  isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Tuanna isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Tuanna  isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Tuanna isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog