Verda İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Verda İsmi Kuran’da Var Mı?

Verda ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Verda isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Verda ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Verda İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Verda isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Verda isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Verda ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Verda İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Verda isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Verda isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gül.

Verda  isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Verda isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Verda  isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Verda isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here