Zuhal İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Zuhal İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Zuhal ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Zuhal ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Zuhal isminin anlamını, analizini ve Zuhal ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Zuhal İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Zuhal ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Zuhal isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Zuhal ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Zuhal İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Zuhal isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Zuhal isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Satürn gezegeni, Sekendiz.

Zuhal isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Zuhal isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here