Kategoriler
Blog

Zülal İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Zülal ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Zülal ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Zülal ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Zülal İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Zülal ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Zülal isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Zülal ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Zülal İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Zülal isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Zülal isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zülal ismi Arapça kökenli bir kız ismidir ancak Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Zülal İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Zülal isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Zülal isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Saf, tatlı, hafif, güzel, soğuk su.

Zülal isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Zülal isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Zülal isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Zülal isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Zülal İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için 3 yanıt

Kuran da geciyor. Sayfa 31 de son ayet
illa en ye’tiyehümullahu fi zülalin minel ğamame diye devam ediyor…

evet benim adım zülal va ismim kuranı kerimde geçiyor bu siteye bekan kişilere söylüyorum var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog