Yasir İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Yasir İsmi Kuran’da Var Mı?

Yasir ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Yasir isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Yasir ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Yasir İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Yasir isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Yasir isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Yasir ismi Arapça kökenli bir isim olmasına karşın Kuran’da geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Yasir İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Yasir isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Yasir isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Sol tarafa giden.
  2. Esir

Yasir isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Yasir isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Yasir isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Yasir isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here