Didar İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Didar İsmi Kuran’da Var Mı?

Didar ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Didar isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Didar ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Didar İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Didar isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Didar isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Didar ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Didar İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Didar isminin dini anlamının olup olmadığına bakalım;

Didar isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Didar isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yüz, çehre.
  2. Görme, görüşme.
  3. Görüş kuvveti.
  4. Açık meydanda.

Didar isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Didar isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Didar isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Didar isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here