Elanur İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Elanur ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Elanur ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Elanur ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Elanur İsmi Kuran’da Var Mı?

Elanur ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Elanur isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Elanur ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Elanur İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Elanur isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Elanur isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Elanur ismi hem Farsça hemde Arapça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmez. Sadece Nur ismi Kuran’da geçer.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar
kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Elanur İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Elanur isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Elanur isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gözü sarıya çalan kestane rengi olan güzel.

Elanur isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Elanur isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Elanur isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Elanur isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here