Kategoriler
Blog

Fatoş İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Fatoş ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Fatoş ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Fatoş ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Fatoş İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Fatoş ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Fatoş isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Fatoş ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Fatoş İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Fatoş isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Fatoş isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Fatoş ismi Arapça kökenli Fatma isminin Türkçe dilinde değiştirilmiş versiyonudur ve Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Fatoş İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Fatoş isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Fatoş isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1.  Fatma isminin farklı bir söyleniş şekli.

Fatoş isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Fatoş isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Fatoş isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Fatoş isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog