Gökçen İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Gökçen İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Gökçen ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Gökçen isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Gökçen ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Gökçen İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Gökçen isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Gökçen isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Gökçen ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Sponsorlu Bağlantılar

Gökçen İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Gökçen isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Gökçen isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Güzel, hoş kimse.

Gökçen isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Gökçen isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Gökçen isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Gökçen isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here