Kategoriler
Blog

Gülnur İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Gülnur ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Gülnur ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Gülnur ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Gülnur İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Gülnur ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Gülnur isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Gülnur ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Gülnur İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Gülnur isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Gülnur isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Gülnur ismi Arapça kökenli ve Farsça kökenli birleşik bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Gülnur İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Gülnur isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Gülnur isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gül gibi parlak ve aydınlık olan.

Gülnur isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Gülnur isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Gülnur isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Gülnur isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog