Habibe İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Habibe İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Habibe ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Habibe isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Habibe ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Habibe İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Habibe isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Habibe isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Habibe ismi Arapça kökenli bir isim olmasına karşın Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Habibe İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Habibe isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Habibe isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Sevilen.
  2. Sevgili.
  3. Seven.
  4. Dost.

Habibe isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Habibe isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Habibe isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Habibe isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here