Habib İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Habib İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Habib ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Habib isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Habib ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Habib İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Habib isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Habib isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Habib ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde Kuran’da geçen isimlerden biri değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Habib İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Habib isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Habib isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Sevgili.
  2. Seven, dost.

Habib isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Habib isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Habib isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Habib isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here