Hazar İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Hazar ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Hazar ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Hazar ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Hazar İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Hazar ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Hazar isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Hazar ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Hazar İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Hazar isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Hazar isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Hazar ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar
kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Hazar İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Hazar isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Hazar isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Barış ve güven.

Hazar isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Hazar isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Hazar isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Hazar isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here