Kategoriler
Blog Kuran'da Geçen İsimler

Hira İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Hira ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Hira isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Hira isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Hira İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler

Hira ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Hira isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Hira İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Hira isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Hira isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olan Hira ismi, yine de Kuran’da geçmiyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Hira İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Hira isminin dini açıdan bir manası var mı göz atalım.

  1. Suudi Arabistan’daki bir dağın adıdır. Hira dağındaki Hira mağarasında Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed’e (s.a.a) peygamberlik  verildi ve ilk ayetler geldi.

Hira isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Arayış, aramak.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Hira isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Hira isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

“Hira İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog