Kategoriler
Blog

Miran İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Miran ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Miran ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Miran ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Miran İsmi Kuran’da Var Mı?

Miran ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Miran isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Miran ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Miran İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Miran isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Miran isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Miran ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Miran İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Miran isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Miran isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Beyler.

Miran isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Miran isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Miran isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Miran isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog