Nahide İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

0

Nahide İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Nahide ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Nahide ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Nahide isminin anlamını, analizini ve Nahide ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Nahide İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi Nahide ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Nahide isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Nahide ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Nahide İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nahide isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Nahide isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Körpe, genç kız.

Nahide İsmi Caiz Mi?

Nahide ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Nahide İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Nahide isminin ebced değeri nedir?

  • Nahide isminin ebced değeri: 78
  • Nahide isminin Arapça yazılışı: ناحيده
  • Nahide isminin Esmâ’sı: el-Hakîm

Nahide isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Nahide isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here