Kategoriler
Blog

Nilay İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Nilay ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Nilay ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Nilay ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Nilay İsmi Kuran’da Var Mı?

Nilay ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Nilay isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Nilay ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Nilay İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Nilay isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Nilay isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Nilay ismi Arapça kökenli değil, Türkçe ve Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Nilay İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nilay isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Nilay isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Ayın parlaklığı.

Nilay isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Nilay isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Nilay isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Nilay isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog