Ana Sayfa Blog Peri İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Peri İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

0

Peri İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Peri ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Peri ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Peri isminin anlamını, analizini ve Peri ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Peri İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi Peri ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Peri isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Peri ismi Farsça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Peri İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Peri isminin dini anlamı var mı yok mu yada Kuran’da Peri ismi geçtiği ayetlerde hangi anlamlara geliyor göz atalım;

Peri isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Peri isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Doğaüstü güçleri olduğuna inanılan, düşsel dişi varlık.
  2. Çok güzel, çok alımlı kadın.

Peri İsmi Caiz Mi?

Peri ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Peri İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Peri isminin ebced değeri nedir?

  • Peri isminin ebced değeri: 212
  • Peri isminin Arapça yazılışı: پرى
  • Peri isminin Esmâ’sı: Mâlikül Mülk

Peri isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Peri isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version