Kategoriler
Blog

Poyraz İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Poyraz ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Poyraz ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Poyraz ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Poyraz İsmi Kuran’da Var Mı?

Poyraz ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Poyraz isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Poyraz ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Poyraz İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Poyraz isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Poyraz isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Poyraz ismi Arapça kökenli değil, Rumca kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Poyraz İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Poyraz isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Poyraz isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Kuzeydoğudan esen soğuk rüzgâr.
  2. Kuzey yönü.

Poyraz isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Poyraz isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Poyraz isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Poyraz isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog