Kategoriler
Blog

Rojda İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Rojda ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Rojda ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Rojda ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Rojda İsmi Kuran’da Var Mı?

Rojda ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Rojda isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Rojda ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Rojda İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Rojda isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Rojda isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Rojda ismi Arapça kökenli değil, Kürtçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Rojda İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Rojda isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Rojda isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gün doğumu; güneşin doğduğu an, yeni bir gün.

Rojda isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Rojda isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Rojda isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Rojda isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog