Simay İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Simay İsmi Kuran’da Var Mı?

Simay ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Simay isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Simay ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Simay İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Simay isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Simay isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Simay ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Simay İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Simay isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Simay isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gümüş gibi parlak güzel.
  2. Gümüşten ay, gümüş gibi parlak ay.

Simay isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Simay isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Simay isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Simay isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here