Kategoriler
Blog

Salman İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Salman ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Salman isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Salman İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Salman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Salman ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Salman isminin anlamını, analizini ve Salman ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Salman İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Salman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Salman isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Salman ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

erkek ismi, bebek resmi, kuranda geçiyor mu, kuranda geçen isimler

Salman İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Salman isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Salman isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Başıboş, serbest, özgür.

Salman İsmi Caiz Mi?

Salman ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Salman İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Salman isminin ebced değeri nedir?

  • Salman isminin ebced değeri: 211
  • Salman isminin Arapça yazılışı: Sصلان
  • Salman isminin Esmâ’sı: Mâlikül Mülk

Salman isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Salman isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog