Kategoriler
Blog

Sidar İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Sidar ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Sidar ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Sidar ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sidar İsmi Kuran’da Var Mı?

Sidar ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Sidar isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Sidar ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Sidar İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Sidar isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Sidar isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Sidar ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Sidar İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sidar isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Sidar isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Dayanıklı, metin.
  2. Ağaç gölgesi.

Sidar isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Sidar isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Sidar isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Sidar isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog