Kategoriler
Blog

Yeliz İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Yeliz ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Yeliz ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Yeliz ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Yeliz İsmi Kuran’da Var Mı?

Yeliz ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Yeliz isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Yeliz ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Yeliz İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Yeliz isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Yeliz isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Yeliz ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Yeliz İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Yeliz isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Yeliz isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Güzel, aydınlık, havadar.

Yeliz  isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Yeliz isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Yeliz  isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Yeliz isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog